Piotr Zieliński z golem w „polskim meczu”. Udany początek sezonu Napoli.

Napoli udanie rozpoczęło nowy sezon Serie A. W pierwszym meczu podopieczni Spalletiego rozgromili Hellas Verona 5-2.

Zarówno Piotr Zieliński, jak i Paweł Dawidowicz pojawili się w pierwszych jedenastkach swoich drużyn.

Pierwszą dogodną sytuacje miał Piotr Zieliński. Pomocnik strzałem z siedemnastu metrów chciał pokonać bramkarza, jednak ten odbił piłkę na rzut rożny. Kilka chwil później Polak mógł mieć asystę, ale Lozano zbyt długo czekał na oddanie strzału, przez co skutecznie został zablokowany przez obrońcę Hellasu.

Hellas objął prowadzenie w 29. minucie. Po rzucie rożnym piłkę głową strącił Koray Gunter, a Kevin Lasagna z najbliżej odległości wbił piłkę do bramki. Napoli rzuciło się do odrabiania strat i już w 33 minucie podopieczni Spalletiego mogli doprowadzić do wyrównania. Po dośrodkowaniu Piotra Zielińskiego, Andre Zambo Anguiss oddał strzał głową, jednak piłka uderzyła w słupek.

Ostatnie 10 minut pierwszej połowy należało do Napoli. W 37. minucie Hirving Lozano dośrodkował z prawego skrzydła, a w polu karnym świetnie odnalazł się Khvicha Kvaratskhelia, który strzałem głową pokonał bramkarza rywali. Gruzin wpisał się na listę strzelców w swoim debiucie w Neopolitńskim zespole. Piłkarze z Neapolu wciąż nacierali na bramkę Hellasu, a na prowadzenie wyszli w drugiej minucie doliczonego czasu gry. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Giovanni Di Lorenzo strącił piłkę na długi słupek, a Victor Osimhen skierował piłkę do bramki.

Krótko po przerwie znowu mieliśmy remis. Davide Faraoni dośrodkował z prawej strony, a Henry strzałem głową pokonał bramkarza. Piłkarze Hellasu Verona nie cieszyli si ęz wyrównania zbyt długo. W 55. minucie Piotr Zieliński dał prowadzenie swojej drużynie. Przytomnym podaniem popisał się Khvicha Kvaratskhelia, a polski pomocnik wyszedł sam na sam z bramkarzem, który nie miał żadnych szans, aby wybronić strzał Polaka.

Prowadzenie jedną bramką nie satysfakcjonowało piłkarzy z Neapolu. W 65. minucie Stanisłav Lobotka po indywidualnej akcji podwyższył wynik spotkania, a kilkanaście minut później Matteo Politano zdobył gola na 5-2. Napoli kontrolowało przebieg spotkania, tworząc sobie kolejne sytuacje bramkowe, jednak wynik spotkania nie uległ zmianie.

Paweł Dawidowicz rozegrał całe spotkanie, a Piotr Zieliński został ściągnięty w 76. minucie. Obrońca Hellasu otrzmyał ocenę 6,7 według portalu whoscored, z kolei nota 7,2 trafiła na konto Piotra Zielińskiego.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.